Ardıl Tercüme

Ardıl tercümanlık diller arasında çeviri yapılırken kullanılan yöntemlerden birisidir.

Ardıl tercümanlık diller arasında çeviri yapılırken kullanılan yöntemlerden birisidir. Çeviri yöntemleri arasında en çok tercih edilen tercüme şekli ardıl çeviridir. Simültane çeviri yöntemine kıyasla benzer yönleri olan ardıl çeviri daha klasik bir çeviri yöntemi olarak bilinmektedir. Ardıl çeviri yönteminde diğer pek çok yönteme kıyasla risk çok daha azdır. Ardıl çeviri yapacak olan bir kişinin karşıdaki dile oldukça hakim olması gerekmektedir. Ardıl tercümeyi diğer yöntemlerden ayıran en önemli özelliği teknik donanıma ihtiyaç olmamasıdır. Toplantı, konferans veya iş görüşmeleri sırasında masa etrafında oturan kişilerin söylediklerini hedef dilden çeviri haline getirerek cümle cümle çevirir. Tercümanların ardıl çeviriyi sağlama yöntemi bu şekilde gerçekleşmektedir. Kısa gizli ya da resmi çevirilerde tercih edilen Ardıl çevirinin bu durumlarda gerçekleştirilen bir yöntem çeşidi olarak biliniyor.

Birçok çeviri yöntemi arasında en çok tercih edilen Ardıl çeviri hizmeti alırken bilmeniz gereken önemli ipuçları bulunmaktadır. Çeviri konusunda dikkate alınması gereken şeylerden biri iletişimin sağlıklı bir şekilde kurulmasıdır. Çeviri yöntemlerinin temel kuralları baz alınarak uygulandığında ortaya sağlıklı bir iletişim çıkacaktır. Bu nedenle tercümanlık istediğiniz firma kesinlikle kaliteli ve güvenilir bir yer olmalıdır. Tercümanın çeviri yapılmadan önce yani toplantı gerçekleşmeden önce, toplantı konusunda bilgi edinmesi toplantı konusu ve sektör hakkında kesinlikle bilgi edinmelidir. İletişimde en önemli nokta akıcılıktır.

Sizlerin toplandı, konferans gibi gizli görüşmelerini yürütebilecek, misafir ve konuklarınızı oldukça iyi bir şekilde ağırlayabilecek Ardıl tercüme grubumuz ile firmamız dahilinde kaliteli bir hizmet vermekteyiz. Tercüman seçimini zor olduğunu biliyor ve bu gibi durumlarda yükünüzü hafifletmeye çalışıyoruz. Profesyonel tercüme ekibimiz ile çalışmalarınızı hızlı, pratik, kaliteli ve güvenilir bir şekilde ilerletebilir, sizleri vereceğimiz hizmetlerden memnun bırakabiliriz. 

Hızlı Teslimat

Tercüme işlemlerinizi en hızlı teslimat seçeneğimizle sizlere ulaştırıyoruz.

Uygun Fiyat

Tercüme büroları arasında kendini en ön plana çıkaran şirketimiz en uygun fiyat garantisi sağlamaktadır.

7/24 Hizmet

Sürekli olarak ulaşılabilirlik politikamız ile müşterilerimize güven aşılıyoruz.

100% Memnuniyet

Misyonumuz sürekli olarak müşteri memnuniyetini en üst safhada tutmaktadır.

Fiyat Hesapla
Tercümesini istediğiniz diller ve istediğiniz ekstra hizmetler için hesaplandırma aracımızı kullanabilirsiniz.