Bilgin Tercüme

Hırvatça Tercüme

‘’Adriyatik’in İncisi’’ olarak tanımlanan Hırvatistan, Orta Avrupa, Balkanlar ve Akdeniz’in birleşme noktasında bulunmaktadır. Köklü bir tarihe sahip Hırvatistan bir Avrupa ülkesidir. 4 Milyon insanı bayrağı altında yaşatan Hırvatistan küçük bir yer olarak bilinmesine rağmen gelişmiş bir ekonomi ve oldukça fazla sayıda okur-yazar nüfusuna sahiptir. Avrupa’nın da sağlık ve eğitim alanında en önde gelen ülkeleri arasında yer almaktadır. Bu güzel ülke aynı zamanda bir Avrupa Birliği ülkesidir.

Makine, taşıt, elektrikli cihazlar ve kimyasallar gibi daha pek çok ürün Hırvatistan ve Türkiye arasında ithal, ihraç edilmektedir. Ticari ilişkilerimiz Hırvatistan ile beklenilenin altında olsa da Ülkemiz de Hırvatistan’dan gelen birçok misafir bulunmaktadır. 


Hırvatça, Hırvatistan’ın resmi dilidir. Hırvatça Sırp-Hırvatça dil ailesine mensup bir üyedir. Avrupa Birliği’nin de resmi dillerinden biri olan Hırvatça oldukça değerli diller arasında yer almaktadır. Dünya üzerinde hemen hemen 5 buçuk milyon kişinin bu dili konuştuğu tahmin ediliyor. 

Hırvatça ile benzer özellikler gösteren diller de vardır. Bu dillerin başında Boşnakça ve Sırpça gelir. Bu dillerin birbirilerine bu kadar benzemesinin nedeni ise Yugoslavya’dır. Yugoslavya dağıldıktan sonra bu üç dil arasında farklılıklar oluşmaya başlamıştır. 

Hırvatça konuşulurken arada Türkçe kelimeler duyabilirsiniz. Öyle ki Hırvatça’nın içerisinde Türkçe’ye ait 1000’in üzerinde kelime bulunmaktadır. Bu duyacağınız kelimeler genellikle yiyecek ve içecek adları olabilir. 

Hırvatça konuşan kişi sayısı ülkemizde oldukça sayılıdır. Bu nedenle sizler misafirlerinizi rahat ağırlayabilin veya işlerinizi kolaylıkla halledebilin diye bizler Bilgin tercüme ekibi olarak profesyonel tercümanlarımız ile Hırvatça tercüme konusunda sizlere yardımcı oluyoruz. 

Hırvatça Tercüme İşlerinizi Profesyonellere Bırakın!

Aniden gelişebilecek organizasyonlar veya ticari amaçlar ile iş yapmak durumunda olduğunuz misafirlerinizi ağılamak durumundaysanız her zaman her yerden ulaşabileceğiniz Bilgin tercüme ekibine tek tıkla ulaşabilirsiniz. Simultane, ardıl, konferans, kulaktan kulağa gibi pek çok yazılı veya sözlü hizmet veren Bilgin tercüme ekibimiz ile tanışmanın tam vakti. İhtiyaçlarınızı en pürüzsüz şekilde karşılıyor ve bunları yaparken uygun fiyatlı olmasını sağlıyoruz. İş dünyasında atacağınız adımlarda sizlere eşlik etmek bizleri de oldukça mutlu edecektir. Titiz bir şekilde verdiğimiz hizmetten sizleri memnun etmek bizlerin ilk hedefi. Uygun ve gerçek fiyatlar dahilinde tek tıkla bizlere ulaşabilir, dilerseniz hakkımızda daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. 
Hızlı Teslimat

Tercüme işlemlerinizi en hızlı teslimat seçeneğimizle sizlere ulaştırıyoruz.

Uygun Fiyat

Tercüme büroları arasında kendini en ön plana çıkaran şirketimiz en uygun fiyat garantisi sağlamaktadır.

7/24 Hizmet

Sürekli olarak ulaşılabilirlik politikamız ile müşterilerimize güven aşılıyoruz.

100% Memnuniyet

Misyonumuz sürekli olarak müşteri memnuniyetini en üst safhada tutmaktadır.

Fiyat Hesapla
Tercümesini istediğiniz diller ve istediğiniz ekstra hizmetler için hesaplandırma aracımızı kullanabilirsiniz.