Simultane Tercüme

Genellikle uluslararası işlerde veya büyük çaplı etkinliklerde oldukça ihtiyaç duyulan çeviri tarzı simultane çeviridir.

Genellikle uluslararası işlerde veya büyük çaplı etkinliklerde oldukça ihtiyaç duyulan çeviri tarzı simultane çeviridir. Simultane çeviriye olan ihtiyaç uluslararası çalışmalar arttıkça artacaktır. Bu nedenle bu büyük çaplı çalışmalar simultane çeviriye olan ihtiyaçla doğru orantılı bir şekilde ilerlemektedir. Anlık iletişimin sağlanması ve dış ülkeler ile olan bağların güçlenebilmesi adına simultane çeviri oldukça önemlidir.

Simultane kelimesini ele alarak incelediğimiz zaman kelime anlamının ‘’eş zamanlı çeviri’’ anlamına geldiğini görebiliriz. Kökeni İngilizce olan bu kelime ‘’simultaneous’’ kelimesinin Türkçe’ye çevrilmiş hali ‘’simultane’’dir. İngilizce de simultaneous kelimesinin anlamı aynı anda demektir. Bakıldığı zaman kelime söylenişinde bir fark görülse de genel olarak işimizi anında yapabileceğimiz bir çeviri tarzı olarak ortaya çıkmaktadır. Simultane çevirinin diğer çevirilerden farkı, tercümanlık işleminin anında yapılıyor olmasıdır. Simultane dalında çeviri yapacak olan bir tercümanın karşı taraftan gelen bir konuşma metni veya cümleyi anında çevirmesi, bu diyalog sırasında direkt olarak cümleyi karşı tarafa iletmesi gerekmektedir. Bir kulaklık yardımı ile çevirmesi gerektiği dildeki konuşmayı dinleyen tercüman, karşı tarafın kurduğu cümleyi istenilen dilde hızlı ve eksiksiz bir şekilde çevirmelidir. Yapısal farklılıklar nedeni ile bir sorun çıkmasını istemiyorsak, bir tercümanın yapması gereken şey cümle bitimine kadar karşı tarafı dinlemek olacaktır. Bu şekilde çıkabilecek sorunlar da önlenmiş olur.

Simultane çeviri diğer çevirilere kıyasla oldukça zordur. Hem hızlı hem pratik olunmasını gerektiren bu çeviri türü tercümanların belki de en çok zorlandığı çeviri dalıdır denebilir. Sizler için oluşturmuş olduğumuz profesyonel bir ekip ile simultane çevirilerinizi çok daha kolay bir şekilde halledebileceksiniz. Yabancı müşterilerinizi ağırlayabilir ve onlar ile en iyi şekilde diyalog kurabiliriz. Hem hızlı hem de deneyimli ekibimiz eşliğinde çevirilerinizin sorumluluğunu üstlenmeye hazırız.


Hızlı Teslimat

Tercüme işlemlerinizi en hızlı teslimat seçeneğimizle sizlere ulaştırıyoruz.

Uygun Fiyat

Tercüme büroları arasında kendini en ön plana çıkaran şirketimiz en uygun fiyat garantisi sağlamaktadır.

7/24 Hizmet

Sürekli olarak ulaşılabilirlik politikamız ile müşterilerimize güven aşılıyoruz.

100% Memnuniyet

Misyonumuz sürekli olarak müşteri memnuniyetini en üst safhada tutmaktadır.

Fiyat Hesapla
Tercümesini istediğiniz diller ve istediğiniz ekstra hizmetler için hesaplandırma aracımızı kullanabilirsiniz.