Tıbbi Tercüme

Tıbbi terminoloji tıbbın alt dallarından biridir ve tıbbi tercümanların bu alt dala kesinlikle hakim olması gerekir.

Diğer pek çok dilde yapılan tercümanlık gibi tıbbi tercüme de uzmanlaşmış kişilerdir. Tıp eğitimi almış ve tıbbi terimlere hakim olan tercümanlar terminoloji hakkında geniş bir bilgi sahibi olup aynı zamanda yabancı dil bilmelerini de gerektirmektedir. Hem tıp alanında uzmanlaşmış hem de bu bilgisini yabancı dile döken tıbbi tercümanlar, tercümanlık yapabilir. Tıbbi tercümanlık diğer yabancı dil tercümanlarına kıyasla oldukça zordur. Diğer tercümanların sadece yabancı dil bilmesi gerekirken tıbbi tercümanların hem dil hem de tıbbi terim bilmesi gerekmektedir. Tıbbi tercümanlık yapacak olan bir kişinin yeterli donanıma sahip olması gerekir.

Tıbbi terminoloji tıbbın alt dallarından biridir ve tıbbi tercümanların bu alt dala kesinlikle hakim olması gerekir. Tıbbi tercümanların görevi ise sağlık raporlarının, sağlık ile ilgili teknik bilgilerin, kullanım kılavuzlarının ve içerisinde tıbbın olduğu daha pek çok belgenin tercümesini yapmaktır. Tıbbi tercümanların görevi bu kadar da değildir. Türkçe bir tıbbi belgeyi çevirmenin yanı sıra yabancı hasta ile sağlık sektöründeki çalışan görevlilerin diyaloglarını da tercüme etmek durumundadır. Tıbbi tercümanlığında diğer tercümanlık dallarında olduğu gibi riskli yönleri bulunmaktadır. Tıbbi belgelerde yanlış çevirebilecekleri bir metin hastanın rahatsızlık riskini yükseltebilir veya yabancı hasta ile kurulabilecek yanlış bir diyalog kötü sonuçlara neden olabilir. Bu nedenle tıbbi tercümanların kesinlikle deneyimli olması gerekmektedir.

Sizler de tıbbi belgeler veya yabancı hastalarınız için tıbbi tercümanlara ihtiyaç duyuyorsanız kesinlikle işinde deneyimli ve profesyonel kişilere başvurmalısınız. Tıbbi tercümanlık gibi sorumluluğu büyük olan ve bu mesleği üstlenen ekibimiz ile sizlerin tıbbi konuda bilmediğiniz her şeye yardım ediyoruz. Anında hizmet alabileceğiniz firmamız ile hem kaliteli hem güvenli hem de profesyonel bir hizmet sunuyoruz.


Hızlı Teslimat

Tercüme işlemlerinizi en hızlı teslimat seçeneğimizle sizlere ulaştırıyoruz.

Uygun Fiyat

Tercüme büroları arasında kendini en ön plana çıkaran şirketimiz en uygun fiyat garantisi sağlamaktadır.

7/24 Hizmet

Sürekli olarak ulaşılabilirlik politikamız ile müşterilerimize güven aşılıyoruz.

100% Memnuniyet

Misyonumuz sürekli olarak müşteri memnuniyetini en üst safhada tutmaktadır.

Fiyat Hesapla
Tercümesini istediğiniz diller ve istediğiniz ekstra hizmetler için hesaplandırma aracımızı kullanabilirsiniz.